Klara O dziewczynce która śpiewała po francusku
ISBN: 978-83-8147-082-7
Format: 12.0x19.5cm
Liczba stron: 300
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wydanie: 2018 r.
Język: polski
Dostępność: dostępny (Uwaga: Niski stan magazynowy)

Przez wiele lat biłem się z myślami czy opublikować wspomnienia mojej Mamy z lat 1930 - 1951. Za każdym razem gdy się fizycznie zbliżałem do jej notatek , czytając nawet skrawek jej wspomnień odczuwałem uderzającą z nich niesamowitą, wręcz paraliżującą mnie energię. Ona jakby dalej żyła wśród tych odręcznie napisanych kartek. Zastanawiałem się – może to objaw mojej słabości, miłości do Matki? Bohaterka wspomnień, moja Mama to dziewczynka o imieniu Klara. Tragiczną rzeczywistość sprowadza do wspólnego mianownika woli nauki i zamiłowania do muzyki. Śpiew jej jest panaceum na przeżycie, swoistą modlitwą o przetrwanie i jak się okazuje niesamowicie skutecznym orężem w tej walce. Książka ma także spore walory historyczne. Opisuje atmosferę środowisk, które dzisiaj już w takiej postaci nie występują: - emigracja za chlebem - francuska polonia przedwojenna. - Polska w przededniu wybuchu II wojny światowej. - wybuch wojny. - opis życia w czasie wojny w Generalnej Guberni i Rzeszy. - Polska wieś – kapitany opis, oryginalny język wiejski. - wyzwolenie przez Rosjan. - życie religijne – księża, zakonnice, Sodalicja Mariańska. - edukacja w pierwszych latach po wojnie, pedagodzy. Książka uczy pokory do życia. Wspaniała dla młodzieży jako lektura przekazująca wartości patriotyczne, prawdę historyczną o także budząca wrażliwość. Świetna dla osób starszych, które pamiętają jeszcze tamte czasy. Do tego wszystkiego można przeczytać złote myśli, które mają szansę stać się „kultowymi”. Na przykład: Co to za szczęście mieć na głowie tylko dziesięć wszy!
Wojciech Stankowski 9 września 2018Przez wiele lat biłem się z myślami czy opublikować wspomnienia mojej Mamy z lat 1930 - 1951. Za każdym razem gdy się fizycznie zbliżałem do jej notatek , czytając nawet skrawek jej wspomnień odczuwałem uderzającą z nich niesamowitą, wręcz paraliżującą mnie energię. Ona jakby dalej żyła wśród tych odręcznie napisanych kartek. Zastanawiałem się – może to objaw mojej słabości, miłości do Matki? Bohaterka wspomnień, moja Mama to dziewczynka o imieniu Klara. Tragiczną rzeczywistość sprowadza do wspólnego mianownika woli nauki i zamiłowania do muzyki. Śpiew jej jest panaceum na przeżycie, swoistą modlitwą o przetrwanie i jak się okazuje niesamowicie skutecznym orężem w tej walce. Książka ma także spore walory historyczne. Opisuje atmosferę środowisk, które dzisiaj już w takiej postaci nie występują: - emigracja za chlebem - francuska polonia przedwojenna. - Polska w przededniu wybuchu II wojny światowej. - wybuch wojny. - opis życia w czasie wojny w Generalnej Guberni i Rzeszy. - Polska wieś – kapitany opis, oryginalny język wiejski. - wyzwolenie przez Rosjan. - życie religijne – księża, zakonnice, Sodalicja Mariańska. - edukacja w pierwszych latach po wojnie, pedagodzy. Książka uczy pokory do życia. Wspaniała dla młodzieży jako lektura przekazująca wartości patriotyczne, prawdę historyczną o także budząca wrażliwość. Świetna dla osób starszych, które pamiętają jeszcze tamte czasy. Do tego wszystkiego można przeczytać złote myśli, które mają szansę stać się „kultowymi”. Na przykład: Co to za szczęście mieć na głowie tylko dziesięć wszy!
Wojciech Stankowski 23 września 2018Przez wiele lat biłem się z myślami czy opublikować wspomnienia mojej Mamy z lat 1930 - 1951. Za każdym razem gdy się fizycznie zbliżałem do jej notatek , czytając nawet skrawek jej wspomnień odczuwałem uderzającą z nich niesamowitą, wręcz paraliżującą mnie energię. Ona jakby dalej żyła wśród tych odręcznie napisanych kartek. Zastanawiałem się – może to objaw mojej słabości, miłości do Matki? Bohaterka wspomnień, moja Mama to dziewczynka o imieniu Klara. Tragiczną rzeczywistość sprowadza do wspólnego mianownika woli nauki i zamiłowania do muzyki. Śpiew jej jest panaceum na przeżycie, swoistą modlitwą o przetrwanie i jak się okazuje niesamowicie skutecznym orężem w tej walce. Książka ma także spore walory historyczne. Opisuje atmosferę środowisk, które dzisiaj już w takiej postaci nie występują: - emigracja za chlebem - francuska polonia przedwojenna. - Polska w przededniu wybuchu II wojny światowej. - wybuch wojny. - opis życia w czasie wojny w Generalnej Guberni i Rzeszy. - Polska wieś – kapitany opis, oryginalny język wiejski. - wyzwolenie przez Rosjan. - życie religijne – księża, zakonnice, Sodalicja Mariańska. - edukacja w pierwszych latach po wojnie, pedagodzy. Książka uczy pokory do życia. Wspaniała dla młodzieży jako lektura przekazująca wartości patriotyczne, prawdę historyczną o także budząca wrażliwość. Świetna dla osób starszych, które pamiętają jeszcze tamte czasy. Do tego wszystkiego można przeczytać złote myśli, które mają szansę stać się „kultowymi”. Na przykład: Co to za szczęście mieć na głowie tylko dziesięć wszy!